O nás

Co je festival „Jsi Boží – Františkánské misie“?

Františkánské misie jsou třídenní projekt, který se uskuteční v Děčíně, České Kamenici a Rumburku na konci září letošního roku (23. – 25. září 2021). Jeho cílem je představit víru a životní styl současných křesťanů.

Akce probíhá s požehnáním litoměřického biskupa Jana Baxanta.

Během akce se bude možné setkat s křesťany, promluvit si o víře a křesťanství nebo požádat o modlitbu. Součástí projektu bude i požehnání bytů těch, kdo budou mít zájem.

„Připravili jsme program pro lidi, kteří se chtějí seznámit s křesťanstvím, poznat, čím křesťané žijí, nejenom vnějškově, podle budov nebo z doslechu, ale z toho, co plní jejich život, co je jádro jejich života,“ říká františkánský kněz Jakub Sadílek z organizačního týmu.

Křesťanská víra spoluutváří naší zemi již mnoho staletí a i dnes se poukazuje na tyto křesťanské hodnoty. Je možné se ale ptát: Má víra co nabídnout současnému modernímu světu a dnešnímu člověku? Na tuto otázku budou odpovídat nejen kněží a řeholníci, ale i „normální věřící“, kteří budou různými způsoby vyprávět o svém životě, o své víře a současné podobě křesťanství.

Akce probíhá v jednom z českých měst již od roku 2009, dosud se uskutečnila v Plzni, Liberci, Ostravě, Uherském Hradišti, Praze a Ústí nad Labem.

[ap_spacing spacing_height=“5px“]

Kdo akci připravuje?

Františkánské misie pořádají bratři františkáni, Školské sestry sv. Františka a přátelé.

Co se bude dít?

Věříme, že si vyberete ze zajímavého programu, který naleznete na samostatné stránce.

Mohu se o křesťanské víře dozvědět něco víc?

Na internetu existuje mnoho webových stránek s křesťanskou tematikou. Připravili jsme pro vás přehled těch nejzajímavějších stránek, které naleznete v sekci Kam dál?