Header Image
Domů > O nás

O nás

Co jsou to Františkánské misie – dny víry s františkány?

Františkánské misie jsou čtyřdenní projekt, který se uskuteční v Uherském Hradišti na konci září letošního roku (28. září – 1. října 2016). Jeho cílem je představit víru a životní styl současných křesťanů. Během akce se budou ve městě konat přednášky, divadelní představení, diskuze, koncerty, výstavy, nebo nabídek k modlitbě a duchovnímu programu.

Křesťanská víra spoluutváří naší zemi již mnoho staletí a i dnes se poukazuje na tyto křesťanské hodnoty. Je možné se ale ptát: Má víra co nabídnout současnému modernímu světu? Na tuto otázku budou odpovídat nejen kněží a řeholníci, ale i „normální věřící“, kteří budou různými způsoby vyprávět o svém životě, o své víře a současné podobě křesťanství.Kdo akci připravuje?

Františkánské misie pořádají bratři františkáni, Školské sestry sv. Františka a přátelé.

Akce dostala záštitou starosty města Uherské Hradiště Ing. Stanislava Blahy a olomouckého arcibiskupa Mons. Jana Graubnera.

Co se bude v Hradišti dít?

Věříme, že si vyberete ze zajímavého programu, který naleznete na samostatné stránce.

Mohu se o křesťanské víře dozvědět něco víc?

Na internetu existuje mnoho webových stránek s křesťanskou tematikou. Připravili jsme pro vás přehled těch nejzajímavějších stránek, které naleznete v sekci Kam dál?

 

 

Nahoru