Domů > Program > Divadlo a beseda s umělci

Divadlo a beseda s umělci

Divadlo a beseda s umělci
Sep
26
Místo: Kampus univerzity UJEP

Po divadelním představení Jana Horáka „František blázen“ bude následovat neformální diskuze s hercem a dále s držitelkou Českého lva 2016 Lucií Žáčkovou.

Na divadelní představení navazuje neformální setkání nad kávou nebo i bez ní. Můžeme mluvit mimo jiné o tom, jestli a jak ovlivňuje hledání Boha tvorbu i život umělců.

MgA. Jan Horák (*1982)
Herec, absolvent DAMU, žák Jaroslavy Adamové, Věry Galatíkové a Ladislava Mrkvičky. 2007 – 2013 členem souboru Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Nyní na volné noze. Hraje na saxofon, klarinet, kytaru, učí se na akordeon. Příležitostně spolupracuje jako lektor herectví a jevištního pohybu (umělecká skupina OLDstars, DDM Praha 3 – Ulita apod.) Angažuje se v nezávislých projektech. Nyní žije v bývalém augustiniánském klášteře v Roudnici nad Labem, kde pracuje jako pastorační asistent.

Lucie Žáčková (*1978)

Herectví studovala v Ostravě na Janáčkově konzervatoři. Během studií hostovala v Divadle Petra Bezruče, kde v roce 2000 získala i své první divadelní angažmá. Hrála zde v inscenacích jako např. Skleněný zvěřinec (role Laury), Ústa Micka Jaggera (Káča) nebo Idiot (Nastasja Filipovna). V roce 2004 jí byla udělena Cena Thálie pro mladého činoherce, v témže roce získala Cenu Alfréda Radoka jakožto talent roku a byla nominována na nejlepší ženský výkon. V roce 2006 přijala angažmá v Národním divadle v Praze. Za rok 2015 získala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Kobry a užovky.

Nahoru