Domů > Galerie > Foto z druhého dne: Stříhání na ulici i mše s arcibiskupem

Foto z druhého dne: Stříhání na ulici i mše s arcibiskupem

Foto z druhého dne: Stříhání na ulici i mše s arcibiskupem Publikováno

Druhý den Festivalu o víře v Uherském Hradišti zahájila mše svatá ve farním kostele, kterou sloužil olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Přestože byl pracovní den, kostel byl zcela zaplněný. Arcibiskup ve svém kázání mimo jiné řekl: „Bůh od nás nikdy není daleko, pokud děláme skutky lásky, protože on je láska. Má-li někdy člověk pocit, že je Bůh daleko, stačí udělat nezištně dobrý skutek z lásky a v tu chvíli dělá zkušenost Boha působícího v nás. O to se můžeme rozdělit při misiích. Nejdeme přesvědčovat, nejdeme agitovat, ale jdeme rozdávat z bohatství, které jsme dostali. Ať jsou šťastni ti, které obdarujeme a my jsme šťastni z toho, že jsme je potěšili.“ 

Odpoledne byl na náměstí připravený program pro děti i dospělé. Školáky zaujala možnost vyzkoušet si, jak se pracuje s obřím bublifukem, ženy se zase mohly naučit s Komunitou blahoslavenství biblické židovské tance. Bránice návštěvníků rozhýbal loutkoherec, muzikant a zpěvák Víťa Marčík, který v pohádce o Bajajovi přinutil k zamyšlení i dospělé. Poté mohli návštěvníci vidět v akci šikovné ruce Jana Špilara z Brna, který vlastní kadeřnický salon s názvem Střihoruký Edward. Kromě toho se ale s přítomnými podělil tento muž, který je kromě špičkového kadeřníka také jáhnem, o svůj pohled na víru, život a svět. 

Čtvrteční den uzavřel modlitební večer s karmelitánským knězem P. Vojtěchem Kodetem, jehož tématem bylo usmíření a uzdravení. Ten mimo jiné připomněl, že je třeba se Bohu otevřít, abychom mohli přijmout to, co nám chce dát.

Foto a text: Lenka Fojtíková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nahoru